Vyčistenie koženého nábytku

Ponúkame Vám čistenie kožených sedačiek, kožených kresiel, kožených stoličiek a koženého nábytku 

Interval čistenia a impregnácie kožených sedačiek a koženého nábytku sa odvíja podľa frekvencie používania, zašpinenia a farby kože.

Minimálny interval čistenia by nemal byť dlhší ako raz za pol roka. Pri zanedbaní kvalitného ošetrenia, stráca koža pružnosť, odolnosť a začne praskať, čím sa skracuje jej celková životnosť.

Koža je na pohľad krásny a na dotyk veľmi príjemný materiál, ktorý má neopakovateľné rysy a štruktúru. Z týchto dôvodov nie je možné zaručiť rovnakú štruktúru kože na jednotlivých kusoch sedacej súpravy, resp. na celej súprave.

Preto po dôkladnej prehliadke sedacej súpravy nájdeme miesta viac a menej hladšie. Koža sa užívaním uvoľňuje a tým sa vytváraju rôzne záhyby a rysy. To je znakom prírodného materiálu.

AKO PREBIEHA ČISTENIE KOŽENEJ SEDAČKY?

V prvom kroku sa vykonázotretie alebo odsatie prachu a pevných nečistôt z povrchu buď utierkou z mikrovlákien, jemnou kefkou, alebo vysávačom s jemnou kefou.

Potom sa pomocou aplikátoradôkladne vtiera do povrchu špeciálny čistiaci prostriedok, v prípade väčšieho znečistenia je možné použiť na rozrušenie nečistôt jemnú kefku. Po niekoľkých minútach sa prostriedok s nečistotami zotrie utierkou z mikrovlákien.

Čistič dôkladne vtierame aj do záhybov a frekventovaných miest, kde sa usadzujú nečistoty (opierky, podrúčky, švy ...).

AKO PREBIEHA IMPREGNÁCIA KOŽENÝCH POVRCHOV?

Dôkladne vyčistený povrch je nutné naimpregnovať, teda ošetriť ochranou. Pomocou aplikátora na celý povrch nanesieme špeciálny impregnačný prostriedok a dôkladne ho vtierame do kože. Impregnáciu nechajte niekoľko hodín pôsobiť, aby sa vstrebala do kože,

                                                                          Cenník 

  •                                                                Čistenie kožených sedačiek + impregnácia (1 miesto 50-60 cm šírka) 10 €
  •                                                                Čistenie kožených kresiel + impregnácia 14 €
  •                                                                Čistenie kožených stoličiek + impregnácia 6 €
  •                                                                Čistenie kožených taburetiek + impregnácia 6 - 12 € / podľa veľkosti
  •                                                                Čistenie kožených kancelárskych kresiel + impregnácia 7 - 9 € / podľa