Čistenie koženej sedačky. Ako nato ?

31.12.2023


Ako vyčistiť koženú sedačku

Kožená sedačka je elegantným doplnkom každej domácnosti. Aby však vyzerala čo najlepšie, je potrebné ju pravidelne čistiť a ošetrovať. V tomto článku vám poradíme, ako na to.

Pravidelné čistenie

Koženú sedačku by ste mali pravidelne čistiť, aby ste odstránili prach a drobné nečistoty. Stačí ju utrieť vlhkou handričkou alebo špongiou. Ak je sedačka veľmi špinavá, môžete použiť aj jemný čistiaci prostriedok určený na kožu.

Odstránenie škvŕn svojpomocne

Ak na koženú sedačku padne škvrna, je dôležité ju čo najskôr odstrániť. Čím dlhšie škvrna na koži ostane, tým ťažšie ju bude odstrániť.

Na odstránenie škvŕn z kože môžete použiť nasledovné prostriedky: 

  • Voda a mydlo: Na odstránenie ľahkých škvŕn je najvhodnejší čistiaci prostriedok, ktorý si sami pripravíte z vody a mydla. Namočte doň handričku a škvrnu jemne utrite.
  • Čistiaci prostriedok na kožu: Ak je škvrna silnejšia, použite čistiaci prostriedok určený na kožu. Pred použitím si prostriedok vždy vyskúšajte na nenápadnom mieste, aby ste sa uistili, že nepoškodí kožu.
  • Leštiaca pasta na kožu: Leštiaca pasta na kožu môže pomôcť odstrániť aj odolnejšie škvrny.

Ošetrenie koženej sedačky

Aby kožená sedačka vyzerala čo najlepšie a vydržala vám dlhé roky, je potrebné ju pravidelne ošetrovať. Ošetrovanie koženej sedačky sa zvyčajne vykonáva pomocou špeciálneho kondicionéra na kožu. Kondicionér chráni kožu pred vysušením a prasknutím.

Ošetrovanie koženej sedačky by ste mali vykonávať raz za mesiac. Pred ošetrením sedačku dôkladne vyčistite. Potom naneste kondicionér na mäkkú handričku a jemne ho vmasírujte do kože.

Tipy na čistenie kožených sedačiek

  • Pri čistení koženej sedačky nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky, ako je napríklad čpavok alebo kyseliny. Tieto prostriedky môžu poškodiť kožu.
  • Ak na koženú sedačku padne tekutina, okamžite ju utrite, aby sa nevsiakla do kože.
  • Koženú sedačku nenechávajte dlhodobo vystavenú slnečnému žiareniu alebo teplu.

Záver

Odporúčame naše služby aspon raz za čas, nakoľko svojpomocne kožu síce dokážete udržiavať, no výsledok nikdy nebude taký ako pri použití profesionálnych prípravkov s ktorymi pracujeme.