Tepovanie matracov. Kedy a prečo ?

29.10.2023

Matrace sú jednou z najdôležitejších častí nášho domova. Trávime na nich totiž tretinu svojho života. Je preto dôležité, aby sme ich udržiavali v čistote a hygienickom stave. Tepovanie matracov je jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť.

Kedy tepovať matrac?

Odporúča sa tepovať matrac aspoň raz ročne. Pri alergikoch a astmatikoch je však vhodné tepovanie vykonávať častejšie, napríklad dvakrát alebo dokonca trikrát ročne.

Prečo tepovať matrac?

Tepovanie matracov má niekoľko výhod:

  • Odstránenie prachu a roztočov. Prach a roztoče sú najčastejšími alergénmi v domácnosti. Tepovanie matracov pomáha účinne odstrániť tieto alergény a zlepšiť kvalitu spánku.
  • Odstránenie škvŕn a nečistôt. Matrac sa môže znečistiť rôznymi spôsobmi, napríklad krvou, močom, potom alebo jedlom. Tepovanie matracov pomáha odstrániť tieto nečistoty a zanechať matrac čistý a svieži.
  • Predĺženie životnosti matraca. Tepovanie matracov pomáha udržiavať matrac v dobrom stave a predĺžiť jeho životnosť.

Ako tepovať matrac?

Tepovanie matracov je možné vykonať svojpomocne alebo pomocou profesionálnej služby. Ak sa rozhodnete pre tepovanie svojpomocne, budete potrebovať tepovač na matrace a vhodný čistiaci prostriedok.

Profesionálne tepovanie matracov

Profesionálne tepovanie matracov je spoľahlivým spôsobom, ako odstrániť aj tie najodolnejšie nečistoty a alergény. Pri profesionálnom tepovaní sa používa špeciálny tepovač a čistiace prostriedky, ktoré sú bezpečné pre matrac aj pre zdravie človeka.

Záver

Tepovanie matracov je dôležitým krokom k udržaniu zdravej a hygienickej spálne. Ak chcete, aby bol váš matrac čistý a svieži, tepujte ho pravidelne.